Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

TISKOVÁ CHYBA - Slovo starosty ve Slavkovském zpravodaji č. 3/2017

Typ: aktualita
Ve slově starosty ve Slavkovském zpravodaji č. 3/2017se objevila tisková chyba, jedna věta se nám v textu objevila dvakrát (o vymáhání dluhů). Správnou verzi si můžete přečíst níže.

Vážení občané,

vítám vás u dalšího vydání našeho zpravodaje.

Pomalu končí zimní období a nastává pro mnoho z nás očekávané dny tepla, delšího světla, slunce, zpěvu ptactva …  

Mimo toho také nastává vhodné období pro investice do dalšího rozvoje města. Nejdříve bych vás chtěl informovat o hospodaření našeho města za loňský rok. Již nějakou dobu přinášejí média informace, že se ekonomice daří, výrazně ubylo nezaměstnaných a státní pokladna je ve výrazném finančním přebytku.  Jistě vás zajímá, jak je na tom ta naše městská pokladna. Jedním slovem se dá říci, skvěle.

Celkové příjmy města za rok 2016 činily 120,6 mil. Kč, tedy o 21,7 % nad očekávání.  Výdaje činili 98,8 mil. Kč. Naše město tak v roce 2016 hospodařilo s přebytkem 44,9 mil. Kč. Velmi dobře se městskému úřadu daří vymáhat dluhy po svých současných či bývalých občanech. Jak klesají dluhy z nájemného, můžete vyčíst z tabulky na str. 5 na roce 2012, výběr poplatku ze psů je na 100 %, výběr poplatku z odpadů dosahuje 97 %. 

 Z přebytku se zapojila do letošního rozpočtu částka ve výši 25,1 mil. Kč. Ta bude použita na investice do rozvoje města ať už s dotací či bez ní. Jaké to jsou, je uvedeno v tabulce na str. 4

Ty nejvýznamnější jsou přístavba školní jídelny v Základní škole ve Školní ulici ve výši 8 mil. Kč. Tuto stavební akci bude město hradit zcela ze svých prostředků, protože na takové akce bohužel žádné dotace nejsou. Nejen pro potřeba této školy bude provedena výstavba umýváren a šaten k hřišti ve výši 2,5 mil. Kč, zde se již dotace předpokládá.  Opravy se dočká i historická budova Základní školy

v Nádražní ulici, bude provedena celková oprava fasády s výměnou oken v  hodnotě 1,3 mil. Kč.

Další významnou investicí je I. etapa opravy komunikace v Dolních Příkopech a to od ulice Luční.

Pamatuje se i na sportovce, město pomůže dofinancovat zateplení budov TJ Spartak a snížení energetické náročnosti na výrobu teplé vody ve výši 2,4 mil Kč.

 

Letošní rok tak bude mnohem více investiční a stavebně rušnější.

 

 

    Váš starosta.

 


Vytvořeno: 8. 3. 2017
Poslední aktualizace: 8. 3. 2017 10:20
Autor: Správce Webu